У статті наведено результати першого етапу дослідження СТІКс — відкритого багатоцентрового дослідження «випадок — контроль». Проміжний аналіз результатів (interim analysis) дає можливість переконатись у тенденціях на користь робочої гіпотези, дозволяє вчасно оцінити недоліки створеного протоколу та відповідає вимогам академічної та медичної доброчесності — відкритості в оприлюдненні результатів.

Усього за період із березня до вересня 2020 року (дані від Вінницького центру отримані за більший період — серпень 2019 — серпень 2020) отримані для аналізу 570 анкет пацієнтів основної групи (з додаванням до лікування Ксаврону згідно з інструкцією до препарату) та 430 анкет пацієнтів групи контролю (конвенційне лікування згідно з локальними протоколами в окремих клініках та центрах).

Проведений аналіз першого етапу у дослідженні за протоколом СТІКс дає підстави говорити про доцільність застосування Ксаврону як додаткової терапії гострого періоду ішемічного інсульту. Його ефективність підтверджують показники перебігу захворювання — менша ймовірність ускладнень, швидша клінічна стабілізація пацієнтів, швидше відновлення порушень свідомості, що приводить до більш ранньої активізації пацієнта, початку його реабілітації тощо.

Ключові слова: гостре порушення мозкового кровообігу; дослідження; едаравон; Ксаврон; набряк мозку; неврологічні шкали; шкала mRS

Автори: С.П. Московко Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, перелік співавторів надано у публікації.

Опубліковано: THE JOURNAL OF NEUROSCIENCE of B.M. Mankovskyi’ 2021, VOLUME 9, № 1