Що таке Ксаврон?

Ксаврон – це рецептурний лікарський препарат, призначений для лікування бічного аміотрофічного склерозу й гострого ішемічного інсульту. За механізмом дії Ксаврон є акцептором вільних радикалів, що захищає нервові клітини від пошкодження знижуючи рівень оксидативного стресу.

Яка діюча речовина Ксаврону?

Діюча речовина Ксаврону – едаравон. Це перша за 22 роки нова діюча речовина, котра була офіційно затверджена в розвинутих країнах світу для патогенетичного лікування бічного аміотрофічного склерозу (БАС).

Чи можливо вилікувати бічний аміотрофічний склероз приймаючи Ксаврон?

На сьогодні не існує ліків, які можуть повністю вилікувати бічний аміотрофічний склероз. При цьому, терапія Ксавроном доведено може сповільнити темпи прогресування хвороби на 33%.

Як застосовувати Ксаврон при бічному аміотрофічному склерозі?

Ксаврон в дозі 60 мг (2 ампули) застосовується шляхом внутрішньовенної інфузії впродовж 60 хв, один раз на день. Перед введенням вміст ампул слід розчинити в достатньому об’ємі натрію хлориду 0,9 %. Як правило, період введення препарату і період спокою у сумі складають 28 днів і вважаються як 1 курс, такі курси повторюються. Перший курс складається з 14 днів прийому препарату, після чого йде 14 днів перерви і спокою, другий курс і наступні складаються з 10 днів введення препарату протягом 14 днів, після чого починається період спокою протягом 14 днів.

Як довго потрібно приймати Ксаврон для лікування бічного аміотрофічного склерозу?

Згідно інструкції обмежень по тривалості прийому Ксаврону при бічному аміотрофічному склерозі немає. Тривалість лікування визначає лікар.

Кому не можна приймати Ксаврон?

Протипоказами до застосування Ксаврону є:

  • Тяжка форма ниркової недостатності.
  • Гіперчутливість до складових препарату.

Як дізнатися, чи Ксаврон допомагає?

Оскільки Ксаврон не виліковує бічний аміотрофічний склероз та не забезпечує регрес цього захворювання, пацієнт суб’єктивно може не відчувати результату терапії. Як наслідок, ймовірним є виникнення хибної думки у пацієнта, що препарат не діє. Слід пам’ятати, що у клінічних випробуваннях було доведено сповільнення темпів втрати фізичної активності у людей з бічним аміотрофічним склерозом (БАС), які приймали едаравон, порівняно з контрольною групою. Тому пацієнту важливо продовжувати терапію препаратом Ксаврон згідно призначення лікаря.

Чи можна вживати Ксаврон сумісно з іншими ліками (наприклад, рилузолом)?

В клінічних дослідженнях едаравон (Ксаврон) застосовувався сумісно з рилузолом у 90% пацієнтів. Несумісність із певними лікарськими засобами описані в інструкції.

Яка форма випуску Ксаврону?

Ксаврон випускається в ампулах по 20 мл. Кожна ампула містить 30 мг едаравону. По 5 або 10 ампул в упаковці.