Що таке Ксаврон?

Ксаврон – це рецептурний лікарський препарат, призначений для ранньої емпіричної терапії гострого ішемічного інсульту або для лікування бічного аміотрофічного склерозу. За механізмом дії Ксаврон є блокатором ішемічного каскаду. Примітно, що при гострому коронарному синдромі також розвивається ішемічний каскад, який подібний до ішемічного каскаду на тлі ішемічного інсульту.

Яка діюча речовина Ксаврону?

Діюча речовина Ксаврону – едаравон (edaravone), молекула, що була створена японськими вченими для лікування неврологічних захворювань. З 2009 року едаравон входить в Японський протокол по лікуванню гострого ішемічного інсульту (grade B).

Як застосовувати Ксаврон при гострому коронарному синдромі?

Ксаврон при гострому коронарному синдромі обов’язково застосовується за призначенням лікаря. Виділяють дві схеми застосування Ксаврону в залежності від проведення реперфузії.

  1. Якщо реперфузію заплановано, першу дозу (30 мг / 1 амп.) Ксаврону вводять внутрішньовенно струминно протягом 10 хвилин безпосередньо перед реперфузією. Далі переходять на схему 30 мг / 1 амп. внутрішньовенно краплинно (вміст ампули потрібно розчинити у 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду) двічі на добу до 14 днів.
  2. Якщо реперфузію не заплановано, Ксаврон вводять з моменту госпіталізації по 30 мг / 1 амп. внутрішньовенно краплинно (вміст ампули потрібно розчинити у 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду) двічі на добу до 14 днів.

Як оцінити ефективність лікування гострого коронарного синдрому Ксавроном?

При гострому коронарному синдромі едаравон (Ксаврон) сприяє зниженню ризику розвитку реперфузійних аритмій, збільшенню фракції викиду лівого шлуночка, зменшенню ензиматичного розміру інфаркту міокарда, а також зниженню ризику повторної госпіталізації внаслідок повторного ГКС протягом 12 місяців.

В яких країнах застосовують Ксаврон (едаравон) для лікування гострого коронарного синдрому?

Наразі Ксаврон (або едаравон під іншими торговими назвами) для лікування гострого коронарного синдрому застосовують в Японії, Китаї, Узбекистані, Таджикистані та Україні.

Кому не можна приймати Ксаврон?

Протипоказами до застосування Ксаврону є:

  • Тяжка форма ниркової недостатності.
  • Гіперчутливість до складових препарату.

Яка форма випуску Ксаврону?

Ксаврон випускається в ампулах по 20 мл. Кожна ампула містить 30 мг едаравону. По 2 або 10 ампул в упаковці.