? В студії Олег Чабан, доктор медичних наук, завідувач кафедри психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та Олександр Галушко, доктор медичних наук, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗУ імені Шупика.

☝ Після перенесеного COVID-19 пацієнти зіткнулись з постковідним синдромом. Стан, коли навіть після отриманого негативного тесту на коронавірус, відчувається постійна втома, в’ялість. На щоденну рутину не вистачає сил та енергії, навіть, на такі банальні речі, як читання книги, перегляд телевізору або пересування в межах квартири. При цьому можуть докучати болі в м’язах та суглобах, непокоїти проблеми з серцем та легенями. Мало того, усі ці симптоми можуть залишатися на тривалий час. Це і називається постковідним синдромом, який ще має розповсюджену назву «далекобійник». Ця проблема дуже актуальна на сьогодні. І вона серйозна. Але можливі варіанти лікування та реабілітації також є, хоч вони зараз і не широко застосовуються.

?Як виявити «далекобійника» та які існують шляхи розв’язання цієї проблеми дивіться в актуальному інтерв’ю.

? Наукові публікації за темою для лікарів:
https://www.uf.ua/ua/biblioteka/

Слідкуйте за новинами “Юрія-Фарм”:
https://facebook.com/YuriaPharm/
https://linkedin.com/company/yuria-pharm-llc/
https://instagram.com/yuriapharm/

Ключові слова: COVID-19; fatigue; health; infusion therapy; long-covid; long-haul; long-hauler; pharmaceutical corporation; pharmaceuticals; postcovid syndrome; treatment; Ukraine; Yuria-Pharm; астеничный синдром; астенічний синдром; далекобійник; дальнобойщик; здоров’я; здоровье; инфузионная терапия; інфузійна терапія; коронавирус; коронавірус; лечение; лікування; лонг-ковид; лонг-ковід; медикаментозна реабілітація; медикаментозная реабилитация; постковид; постковидная реабилитация; постковидная усталость; постковидные осложнения; постковидный синдром; постковід; постковідна втома; постковідна реабілітація; постковідний синдром; постковідні ускладнення; Украина; Україна; фармацевтика; фармацевтическая корпорация; фармацевтична корпорація; Юрия-ФАРМ; ЮРІЯ-ФАРМ; ЮФ